środa, 13 marca 2013

Kapitan Kryzys i Przyjaciele


Moi mili. Już ponad 2 lata mojego życia rysuję Kapitana Kryzysa... Bywało różnie, czasem odcinki powstawały spontanicznie, czasem były efektem dużego "wydumania". Przez te 2 lata wiele rzeczy sprawiło mi radość, ale mało co może równać się z falą radości jaka zalała mnie ostatnio.
Co sprawia mi tak wielką przyjemność? To wspaniałe uczucie wywołuje gdy inni twórcy (nie raz o wiele bardziej utalentowani) rysują postać, którą ja stworzyłem. Radość jest tak wielka, że aż postanowiłem zaburzyć czarno-biały porządek tego bloga! Do diabła z tym! Niech choć raz, z tak wspaniałej okazji zagości tu kolor.
Żeby autorzy się nie obrazili zaznaczę, że kolejność fan-artów jest poniekąd przypadkowa, ale rządzi się pewną, moją własną logiką. Na pierwszy strzał puścimy jedyną kobietę w tym gronie... Ale jakaż to wspaniała artystka, co polecam zobaczyć na własne oczy na jej BLOGU. Przed Państwem praca Anny Heleny Szymborskiej!
Drugi zacny fan-art popełnił strasznie miły człowiek, który jednocześnie jest moim wielkim wyrzutem sumienia, bo ciągle zbieram się i przekładam, ze startem pewnego obiecanego mu projektu... Drugim zawodnikiem jest Michał Klimczyk!
Następnie kolejna wspaniała postać polskiego "komiksowa", człowiek który ostatnio w moim odczuciu jest swoistym epicentrum wielu bardzo twórczych inicjatyw Grzesiek Kaczmarczyk aka PeacefulWarrior, z którego pracami możecie zapoznać się np. TU. A oto Kapitan w jego wykonaniu!

I w końcu last but not least, postanowiłem, skoro już złamałem monochromatyczną cezurę, dorzucić tu jeszcze w full-kolorze pracę Tomka Kleszcza, znanego zwłaszcza ze swojej autorskiej serii Kamień Przeznaczenia, ponieważ gdy publikowałem ją po raz pierwszy skrzywdziłem ją ściągając z niej kolory. A blog Tomka TU

Dziękuję Wam wszystkim raz jeszcze! To naprawdę jest strasznie miłe! I przy okazji zachęcam wszystkich, którzy tylko by mieli na to ochotę do robienia własnych fan-artów z KK. W końcu to bohater czasu Wielkiego Kryzysu i każdy ma prawo widzieć go trochę po swojemu!

P.S. Autorów powyższych prac przepraszam, że tak długo trwało wrzucenie ich na bloga... Taki już ze mnie zakręcony typ :P

4 komentarze:

  1. Dopiero ostatnio dotarłem w to miejsce internetu. Kapitan Kryzys rządzi. Chętnie popełnię jakiegoś fanarta :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi miło, niedługo mogę tylko napisać, że szykuje się na blogu mała "postowa ofensywa", bo trochę mi się nazbierało różnych dziwnych materiałów... No i rzecz jasna będzie mi miło zobaczyć Twój fan-art :)

    OdpowiedzUsuń